Unilever verkoopt Noord-Amerikaanse wasmiddelen
28-07-2008 : Unilever heeft vandaag bekendgemaakt dat zij een definitieve overeenkomst heeft getekend voor de verkoop van haar Noord-Amerikaanse wasmiddelenactiviteiten in de Verenigde Staten, Canada en Puerto Rico aan Vestar Capital Partners.
Vestar Capital Partners (Vestar) is een toonaangevende wereldwijde private equity firma. Vestar zal de wasmiddelenactiviteiten samenvoegen met haar bestaande bedrijf, Huish Detergents Inc., in een nieuw te vormen onderneming: The Sun Products Corporation (Sun Products).
De verkoopprijs bestaat uit een betaling in contanten van $ 1,075 miljard, in combinatie met preferente aandelen in The Sun Products Corporation met een nominale waarde van $ 375 miljoen en garanties die de mogelijkheid bieden maximaal 2,5% van de gewone aandelen in The Sun Products Corporation te verwerven.
De verkochte activiteiten omvatten de wasmiddelen- en wasverzachtermerken all®, Snuggle®, Wisk®, Surf® en Sunlight® in de Verenigde Staten, Canada en Puerto Rico, alsmede Unilevers productievestiging in Baltimore, Maryland, Verenigde Staten.
Patrick Cescau, Unilevers Group Chief Executive: “We hebben zowel voor Unilevers aandeelhouders als voor ons bedrijf een goede overeenkomst gesloten. Door de verkoop gaan de medewerkers en merken van onze Noord-Amerikaanse wasmiddelenactiviteiten deel uitmaken van een bedrijf dat zich volledig richt op de wasmiddelensector en dat met een nieuwe, gecombineerde productenportefeuille een goede uitgangspositie heeft om een sterke speler te worden in die markt.
Wasmiddelen vormen buiten Noord-Amerika nog steeds een belangrijke categorie voor Unilever. Door deze transactie kunnen we onze middelen concentreren op verdere uitbreiding van onze leidende posities in Europa, Azië, Afrika en Latijns-Amerika.”
Zowel Unilever als Vestar streven naar een naadloze overdracht van de activiteiten voor de detailhandelklanten in de Verenigde Staten, Canada en Puerto Rico.
Unilevers wasmiddelenactiviteiten in de Verenigde Staten, Canada en Puerto Rico waren in 2007 goed voor een omzet van $ 1,0 miljard.
De verkoop maakt deel uit van Unilevers eerder aangekondigde plannen tot afstoting van niet-strategische merken met een gezamenlijke omzet van meer dan € 2 miljard.
De transactie, die nog moet worden goedgekeurd door de regelgevende instanties, zal naar verwachting in 2008 worden afgerond.
Voor meer informatie
Unilever Media Relations
Unilever VS: Anita Larsen +1 201 894 7760
Unilever Londen: Trevor Gorin +44 20 7822 6010
Unilever Rotterdam: Gerbert van Genderen Stort +31 10 217 4844
Unilever Investor Relations
Unilever Londen: +44 207 822 6830
Vestar Capital Partners en Huish Detergents:
Owen Blicksilver Public Relations: Carol Makovich +1 203 622 4781
Kristin Celauro +1 732 291 5456
Noot voor de redactie
Belangrijke wasmiddelenmerken van Unilever buiten Noord-Amerika zijn onder meer: Omo, Persil, Ala, Skip, Radiant, Coral, Robijn, Comfort, Rin, Wheel en Surf.
WAARSCHUWING
Deze aankondiging kan toekomstgerichte uitspraken bevatten, waaronder ‘toekomstgerichte uitspraken’ zoals bedoeld in de ‘Private Securities Litigation Reform Act 1995’ in de Verenigde Staten. Uitspraken met termen als ‘verwacht’, ‘voorziet’, ‘heeft het voornemen’ of de negatieve equivalenten van deze termen en andere gelijksoortige uitdrukkingen over toekomstige ontwikkelingen en resultaten, inclusief financiële doelstellingen tot 2010, en hun negatieve equivalenten zijn bedoeld om dergelijke toekomstgerichte uitspraken aan te duiden. Dergelijke toekomstgerichte uitspraken zijn gebaseerd op actuele verwachtingen en aannames over verwachte ontwikkelingen en andere factoren die van invloed kunnen zijn op de Groep. Het zijn geen historische feiten, noch zijn het garanties voor toekomstige prestaties. Doordat deze toekomstgerichte uitspraken risico’s en onzekerheden bevatten, zijn er belangrijke factoren die de uiteindelijke resultaten wezenlijk kunnen doen afwijken van de resultaten zoals weergegeven of gesuggereerd door deze toekomstgerichte uitspraken. Deze zijn onder andere: prijs- en andere vormen van concurrentie; consumptieniveaus; kosten; ons vermogen goede contacten te onderhouden met belangrijke afnemers en leveranciers; valutakoersen; rentetarieven; ons vermogen acquisities te integreren en geplande desinvesteringen af te ronden; ons vermogen geplande herstructureringen af te ronden; fysieke risico’s; milieurisico’s; ons vermogen fiscale, juridische en andere zaken op het gebied van regelgeving te beheersen en uitstaande zaken af te handelen zonder schattingen te overschrijden; wetgevings-, fiscale en andere ontwikkelingen op het gebied van regelgeving, alsmede politieke, economische en sociale omstandigheden in de geografische markten waarin de Groep opereert en nieuwe of gewijzigde prioriteiten van de raden van bestuur. Nadere bijzonderheden omtrent mogelijke risico’s en onzekerheden die van invloed zouden kunnen zijn op de Groep, zijn vermeld in de documenten die de Groep bij de London Stock Exchange, Euronext Amsterdam en de Securities and Exchange Commission in de Verenigde Staten heeft gedeponeerd, waaronder het Jaarverslag en de Jaarrekening op Form 20-F. Deze toekomstgerichte uitspraken gelden alleen op de datum van dit document. Met uitzondering van verplichtingen op basis van wet- en regelgeving, wijst de Groep uitdrukkelijk enige verplichting of verbintenis af om publiekelijk enige herziening of aanpassing bekend te maken ten aanzien van toekomstgerichte uitspraken die hierin zijn opgenomen teneinde tot uitdrukking te brengen dat er sprake is van enige wijziging in de verwachtingen van de Groep met betrekking tot deze uitspraken of enige wijziging in de gebeurtenissen, condities of omstandigheden waarop deze uitspraken zijn gebaseerd.
Over Unilever wereldwijd
Het is Unilevers missie vitaliteit toe te voegen aan het leven. Wij voorzien in de dagelijkse behoefte aan voeding, hygiëne en persoonlijke verzorging met merken die mensen helpen zich goed te voelen, er goed uit te zien en meer uit het leven te halen. Unilever is een van de grootste producenten van consumentengoederen met een hoge omloopsnelheid (fast moving consumer goods) ter wereld met een sterke lokale verankering in meer dan 100 landen wereldwijd. Haar portefeuille omvat een aantal van ’s werelds bekendste en populairste merken, waaronder twaalf merken met elk een jaaromzet van meer dan € 1 miljard. Unilever is wereldwijd marktleider in veel van de categorieën waarin zij actief is. Haar merkenportefeuille omvat bekende merken als Axe/Lynx, Becel/Flora, Bertolli, Calvé, Cif, Dove, Glorix/Domestos, Knorr, Lipton, Lux, Omo, Pond’s, Sunsilk en Unox.
Unilever heeft ongeveer 174.000 medewerkers in bijna 100 landen en behaalde in 2007 een jaaromzet van € 40 miljard. Meer informatie over Unilever en haar merken is te vinden op www.unilever.com.
Over Vestar Capital Partners
Vestar Capital Partners is een leidende wereldwijde private equity firma met activa ter waarde van $ 7 miljard onder haar beheer. Vestar richt zich op bedrijven in de Verenigde Staten, Europa en Japan met een vastgestelde waarde van $ 100 miljoen tot $ 5 miljard en activiteiten in vijf belangrijke industriesectoren: consumenten/diensten, gediversifieerde industrieën, gezondheidszorg, media/communicatie en financiële diensten. Sinds de oprichting van het bedrijf in 1988 hebben fondsen van Vestar 65 investeringen afgerond met een totale waarde van meer dan $ 20 miljard. Zie voor meer informatie www.vestarcapital.com.
Over Huish
Huish Detergents produceert sinds 1976 huismerken in de sector wasmiddelen en huishoudelijke reinigingsmiddelen . Tegenwoordig is zij de grootste fabrikant van huismerken in wasmiddelen en wasverzachters in Noord-Amerika. Daarnaast produceert de onderneming een assortiment was- en reinigingsmiddelen onder de merknaam Sun. Huish Detergents richt zich bij de productie van al haar wasmiddelen op hoge efficiency, lage kosten en een hoge kwaliteit. Zie voor meer informatie www.huish.com.
Unilever NV:
Media Relations
Weena 455
3013 AL Rotterdam
T: +31 (0) 10 217 4844
Na 17.30 uur: +31 (0) 10 217 4000

